MENÜ

HP-fanfic
"...A saját álomvilágodban, te irányítod a dolgokat!..."

Neville Longbottom

Az adatok J. K. Rowling Harry Potter c könyveiből, s a wikipédiából származnak

Neville Longbottom

Neville Longbottom (1980. július 30.) Joanne Kathleen Rowling Harry Potter című könyvsorozatának egyik főszereplője, varázsló, kitalált szereplő. Karakterét a könyvekből készült azonos című filmekben Matthew Lewis alakítja.

Családja

Neville szülei, Frank és Alice Longbottom köztiszteletben álló aurorok voltak, a Főnix Rendjének tagjai, akik Dumbledore elmondása szerint háromszor dacoltak Voldemorttal.

Neville majdnem Harry Potter sorsára jutott, ugyanis a jóslat szerint az szállhat szembe Voldemorttal aki július végén születik és a szülei háromszor dacoltak vele. Harry egy nappal később született, mint Neville és nem tudni miért, de Voldemort őt választotta.

Voldemort bukása után néhány halálfaló (Barty Kupor, Rabastan, Rodolphus és Bellatrix Lestrange) azt hitte, hogy Longbottomék tudnak valamit Voldemort sorsáról, és a főbenjáró Cruciatus átokkal kínozták őket, hogy kiszedjék belőlük a titkot. Neville szülei az átélt szenvedéstől gyógyíthatatlan agykárosodást szenvedtek, azóta a Szent Mungo Varázsnyavalya- és Ragálykúráló Ispotályban ápolják őket.

Neville-t a apai nagyanyja, Augusta Longbottom nevelte fel, aki gyakran hangoztatja, hogy Neville nem örökölte szülei tehetségét.

Neville-t az első négy köteteben egy ügyetlen és feledékeny fiúként ismerjük meg, de a hetedik év végére bátor és önfeláldozó férfi válik belőle.

A fiú a történet első öt évében az édesapjától örökölt varázspálcát használja, az ötödik tanév után kap csak saját pálcát (cseresznyefa, a magja unikornisszőr).

Neville állata Trevor, a mindig elvesző és mindig megkerülő varangy. Neville Algie nagybácsikájától kapta őt.

Szereplései

Harry Potter és a bölcsek köve

Neville nevét először akkor említik meg, amikor a Roxfortba induló vonat felé tartva Harry meghallja, amint egy idős hölgy korhol egy kerek arcú fiút, amiért az elvesztette a varangyát. ("Jaj, Neville, a sírba viszel!") Később Hermione benyit Harry és Ron fülkéjébe, és azt kérdezi, nem látták-e Neville varangyát, Trevort. Itt Neville-t ügyefogyott, kissé feledékeny varázslótanoncnak ismerjük meg. A könyv végén megpróbálja megakadályozni Harryéket abban, hogy lemenjenek megkeresni a bölcsek kövét, ezért Hermione megátkozza sóbálványátokkal. Bátorságáért Dumbledore professzor az évzáró ünnepélyen 10 pontal jutalmazza, amivel a Griffendél ház megnyeri a házak közötti pontversenyt, s így a házkupát is.

Harry Potter és a Titkok Kamrája

Neville kissé tart a Titkok kamrájának szörnyetegétől, hiszen saját bevallása szerint majdnem kvibli.

Harry Potter és a Tűz Serlege

A filmben Harry Potter víz alatti próbájához Neville nyújt segítséget az ál-Mordontól kapott növény segítségével, a varangydudvával. Ekkor ébred rá, hogy szívéhez legközelebb a gyógynövénytan áll.

Harry Potter és a Főnix Rendje

Neville e részben mutatja a legnagyobb fejlődést, legfőképpen a Dumbledore Seregének köszönhetően. Varázslatai egyre ügyesebbek, a minisztériumban pedig bizonyítja rátermettségét a halálfalókkal szemben. A Misztériumügyi Főosztályon találkozott a szülei megkínzójával is, Bellatrix Lestrange-dzsel, aki megfenyegeti, hogy őt is megátkozza, ha nem teljesítik a kérését. A harc közben törte el Neville a varázspálcáját (ami még az édesapjáé volt) és a jóslatot is (véletlenül kiesett a zsebéből).

Harry Potter és a Félvér Herceg

Ebben a részben McGalagony azt javasolja Neville-nek, hogy ne a nagymamája akarata, hanem a saját hajlamai szerint válasszon tantárgyakat (vagyis az átváltoztatástan helyett a bűbájtant vegye fel).

Neville hiányolja Dumbledore Seregét, egyedül ő és Luna Lovegood az, akik minden nap megnézik jelző érméjüket, hogy nincs-e üzenet. Részt vesz a kastélyba betörő halálfalók elleni harcban, meg is sérül.

Harry Potter és a Halál ereklyéi

Neville e részben már vezető szerepet vállal a Roxfortban maradt diákok között. A tanév végén már egy valóságos ellenállási mozgalom vezetője, melynek a Szükség Szobája a főhadiszállása.

A roxforti csatában kitartóan harcol, s Harry utasítására megöli Naginit – Voldemort egyik horcruxát – Griffendél Godrik kardjával. Ron segítségével legyőzi Fenrir Greybacket. Neville itt már egy bátor és ügyes fiú, aki félelem nélkül szembenéz Voldemorttal akkor is, amikor már látszólag minden remény elveszett.

Az epilógusból megtudjuk, hogy Neville a Roxfortban a gyógynövénytan tanára lett. Később feleségül veszi Hannah Abbottot, akivel közös lakásuk a Foltozott Üst felett lesz.

Matthew Lewis alakítja Nevillet.

 

 

Ginny Weasley

Az adatok J. K. Rowling Harry Potter c könyveiből, s a wikipédiából származnak

Ginny Weasley

Ginny Weasley
Adatok
Teljes neve Ginevra Molly Weasley
Neme
Született 1981. augusztus 11.
Szeme színe barna
Hajszíne égővörös
Származása aranyvérű
Családja született: Weasley
később: Potter
Iskolája Roxfort
Iskolai háza Griffendél
Foglalkozása kviddicsjátékos (holeyhaidi hárpiák)
Patrónusa egyszarvú
Megformálója Bonnie Wright
Magyar hangja Csifó Dorina
Első megjelenése Harry Potter és a Bölcsek Köve
Utolsó megjelenése Harry Potter és a Halál ereklyéi

Ginevra Molly "Ginny" Weasley (1981. augusztus 11.) egy J. K. Rowling által kitalált személy a Harry Potter című regénysorozatban. Bonnie Wright alakítja a könyv filmváltozataiban.

Alaptörténet

Ginny a népes Weasley család legkisebb, hetedik gyermeke és szüleinek egy szem lánya. A Roxfortban egy évfolyammal Harry Potter alatt tanul, akihez gyengéd érzelmi szálak fűzik már a történet elejétől kezdve.
Ő is, mint minden Weasley, a Griffendél ház tanulója, haja vörös színű. Szeplős, fehér bőre van, és vékony, csinos alkata. Bátor, őszinte, kicsit vadóc, de érzékeny is egyben.

Neve

A Ginevra név (beceneve a Ginny) a Guinevere névből származik.(Walesi őse a Gwenhwyfar). A Guinevere név még Arthur király legendájából lehet ismerős. GuinevereArthur király hitvese, aki a király első lovagjával, Lancelottal szökik meg tőle.

Ginny szereplései

Harry Potter és a Bölcsek Köve

Ginnyt először a Bölcsek Kövében látjuk. Ő az első lány (nem felnőtt nő), akiről említés esik a történetben, bár az egész Bölcsek Kövesorán nem sokat szerepel, csupán kétszer, akkor is a Kings Cross pályaudvaron: először akkor, amikor Harry megpillantja a Weasley családot az átjárónál, és amikor a kislány integetve, nevetve és sírva fut a vonat után, amíg tud. Harry, miközben véletlenül fültanúja lesz a a család beszélgetésének, hallja, hogy Ginny fel akar menni a vonatra hogy lássa őt, a híres Harry Pottert. Második szereplése a kötet végén az, amikor az iskolábol visszatérő roxfortosok között el akarja csípni Harryt legalább egy pillantásra.

Harry Potter és a Titkok Kamrája

Ginny nagyobb szerephez jut a második kötetben, hiszen ő – lévén egy évvel fiatalabb, mint Ron és Harry – ebben az évben kezdi meg tanulmányait az iskolában. Eleinte úgy tűnik, hogy ebben a könyvben sem lesz sokkal nagyobb szerepe – nyilvánvalóan látszik, hogy szerelmes Harrybe, és leginkább csendesnek tűnik –, de aztán belekeveredik az egyik legnagyobb botrányba, ami a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola falai közt valaha is történt. Hozzá kerül Voldemort fiatalkori naplója, melyet a sötét varázsló 16 éves korában „készített” - Voldemort egykori halálfalója, Lucius Malfoy csempészi a lányhoz, akkor talán még nem is gondolva, hogy mit indít el, bár bizonyára nem jó szándékkal. Ginny kapcsolatba lép a naplóval, és meg is szereti annak íróját – akiről persze akkor még nem tudja, hogyTom Denem az, vagyis Voldemort fiatalon. A kislány sok mindent mesél el neki, persze Harryről is. Azonban idővel kezd rájönni, hogy valami nincs rendben a naplóval, hiszen hosszú órák esnek ki az emlékezetéből, és furcsa helyzetekben találja magát. Kezdi sejteni, hogy az iskolában történő tragédiákhoz van köze. Voldemort emléke – mint később kiderül, horcruxa – irányítja őt. Próbál megszabadulni a naplótól – beledobja Hisztis Myrtle vécékagylójába, ahonnan szinte egyből Harryhez kerül – ám nem sokáig bírja így, visszalopja. Nem sokkal ezutánVoldemort leviszi Ginnyt a Titkok Kamrájába, ahol úgy próbál visszatérni, hogy – elszívva Ginny életerejét – megöli a lányt. Feltett szándéka Harryt is elpusztítani, mivel biztosra veszi, hogy a fiú a "megmentési kényszerétől" vezetve Ginny keresésére indul majd. Sejtése be is igazolódik, Harry nem sokkal utánuk megérkezik. Megmenti Ginny életét, elpusztítja a horcruxot és a baziliszkuszt. Ebben nagy segítségére van Fawkes és Griffendél kardja. Ginny, miután kiheverte az eseményeket, újra boldognak és kiegyensúlyozottnak tűnik, bizonyosan soha nem felejtette el a történteket, ahogy az egész Weasley család sem.

Harry Potter és az azkabani fogoly; Harry Potter és a Tűz Serlege

Ginny Weasley nem túl sokat szerepel ebben a két részben.
Harry Potter és az azkabani fogolyban elkapják egymás pillantását, mikor Percy Weasley-n nevetnek, a negyedik kötetben pedig már Ginny szabadon beszél Harry jelenlétében (addig szinte meg sem mert szólalni, ha Harry is ott volt), ám még nem vele. Még egy említés esik Ginnyről a negyedik részben: elmegy Neville Longbottommal a karácsonyi bálra, annak ellenére, hogy még mindig gyengéd érzelmeket táplál Harry iránt. Apróbb megjelenései ebben a két részben:

  • Amikor a dementorok a vonatra szállnak, vélhetőleg eszébe jutnak a tavalyi rossz emlékei.
  • Amikor kiáll Neville-ért, hogy Harry és Ron ne nevessenek tovább rajta.

Később még annyit megtudunk, hogy Ginny a bálon találkozik Michael Cornerrel, akivel járnak is majd.

Harry Potter és a Főnix Rendje

Harry Potter és a Főnix Rendje úgy kezdődik, hogy megismerjük Ginny valódi személyiségét, amire Ron már egyszer utalt. Nem mutatja, hogy barátságnál többet is érezne Harry iránt, barátságos, vicces, őszinte és kedves, amilyen a valódi Ginny, és akit eddig nem nagyon ismerhettünk meg. Az is kiderül róla, hogy igen nagy tehetsége van a kviddicshez, amit sem az olvasó, sem Ginny családja nem ismert eddig. Hermione azonban tudott erről, és nem mulasztja el tájékoztatni barátait: Ginny, mivel bátyjai sohasem engedték játszani, titokban tanulgatott repülni egészen kicsi kora óta. Ginny akkor is nyugodtan és higgadtan tud beszélni Harryvel, mikor az épp modortalan. Ilyen alkalom például, amikor Harry elfeledkezik arról, hogy Ginny minden bizonnyal tudna mesélni arról, milyen érzés, amikor megszáll valakit Voldemort. Harry ekkor bocsánatot is kér tőle és lehiggad. Egy említésre méltó jelenet még, mikor Harry egy Ginnyvel való beszélgetése után gombócot érez a torkában. Talán ez az első jele, hogy tudat alatt érez valamit Ginny iránt. Az ötödik részben kiáll Neville-ért, hogy ne nevezzék senkinek, és barátságot köt az elég érdekes felfogású, negyedéves Luna Lovegood-dal, aki különcségével a Hollóhát és az iskola "Lükéje". Amikor Dolores Umbridge egy életre eltiltja Harryt a kviddicsezéstől, Ginny lesz a Griffendél fogója, és nagyon jól megállja a helyét. Csatlakozik Dumbledore Seregéhez, és ő ajánlja magát a nevet is. Rowling szövevényesen igyekezett versenyeztetni Chót és Ginnyt, hogy az olvasó is elgondolkodjon, melyikük illik jobban Harryhez (például amikor Ginny kapja el a cikeszt Cho Chang orra elől, vagy amikor Ginny sokkal ötletesebb névvel áll elő a DS-nek). Ginny annak az öt embernek az egyike, akik csatlakoznak Harryhez a Rejtély- és Minisztériumi Főosztály termeiben zajlott mentőakcióban, ahol el is töri a bokáját a harcban. Ginny szakít Cornerrel, mikor rájön, hogy a fiú mogorva és nem tud veszíteni. Michael Corner ezután Harry régi barátnőjével, Cho Changgal kezd randizni. A tanév végén Ginny vidáman közli, hogy egy sokkal normálisabb fiúra esett a választása, Dean Thomasra.

Harry Potter és a Félvér Herceg

Ginny a legnagyobb szerepet a hatodik kötetben kapta. Végig játszik a kviddicscsapatban, végigkövethetjük szerelmi életét, és szinte főszereplővé válik. A Félvér Herceg elejétől kezdve Dean Thomasszal jár. Harry és Ron szemszögéből Ginny túlságosan is népszerű lett a fiúk körében. Az új bájitaltantanár, Horatius Lumpsluck nagyon megkedveli őt már a vonatúton, mikor látja, micsoda rémdenevér-rontást küldZacharias Smithre; meg is hívja a Lump Klubba. Ginny a tanév során nem mutatja ki igazi érzelmeit Harry felé, csupán barátságosan viselkedik vele. Harryben azonban egyre erősödik a féltékenység (például mikor Ginny és Dean a folyosó közepén csókolóznak), és hiába próbálja magát arról győzködni, hogy pusztán testvéri szeretettel viseltet a lány iránt, és ezért haragszik Deanre. Egyre többet álmodozik arról, hogy Ron "áldását adja" szerelmükre. Nehezen áll ellen annak, hogy bevesse a Felix Felicist, hátha "összehozná a randit". Karácsony után Ginny és Dean kapcsolata egyre inkább megromlik. Harry nagyon mohón érdeklődik ennek részletei után, s ez már Hermionénak is feltűnik. Áprilisban Ginny szakít Deannel. Mikor a Griffendél megnyeri a kviddicskupát, és a klubhelyiségben Harry és a lány találkoznak, szó nélkül egymás karjaiba omlanak, és csókolózni kezdenek az egész Griffendél szeme láttára. Ron áldását adja rájuk, Hermione sejtelmesen, "előre tudtam" mosolygással fogadja az eseményt, Romilda Vane és Dean Thomas pedig nem éppen boldogan reagálnak. Ginny néhány DS taggal együtt védi az iskolát (természetesen miután Ronnal és Hermionével ittak a Felix Felicisből), amíg Harry és Dumbledore egy horcruxfelkutatására indulnak. Dumbledore halála után Harry szakít Ginnyvel, úgy fogadta Harry bejelentését, mint aki pontosan tudta, hogy mi következik. Harry azzal védekezett, hogy Voldemort biztos nem hagyná életben Ginnyt, ha megtudná, hogy gyöngéd érzelmeket táplálnak egymás iránt. Emlékeztette rá, hogy mit tett vele, mikor még csak "a barátjának a testvére" volt, és hogy milyen veszélyek leselkedhetnek rá ezek után.

Harry Potter és a Halál ereklyéi

Noha Ginny és Harry a hatodik kötet végén szakítottak, érzelmeik nem hűltek ki. Harry tizenhetedik születésnapján ismét csókolóznak, de Ron (a rá jellemző tapintatlansággal) megzavarja őket. A trióval ellentétben Ginny visszatér a Roxfortba, ahová a Voldemort által irányított minisztérium Perselus Pitont nevezte ki igazgatónak (ahogy Dumbledore előre el is tervezte). Harry sokat nézegeti a nevét a Tekergők Térképén. A három jó barát Phineas Nigellius portéjától (melyet magukkal hoztak a Grimmauld tér 12-ből) megtudja róla, hogy néhány más diákkal együtt el akarta lopni Griffendél Godrik kardját az igazgatói szobából, és büntetőmunkát kapott érte.

A történet epilógusából – ami Voldemort halála után 19 évvel játszódik – kiderül, hogy Harryvel összeházasodtak, és három gyermekük született: két fiú (James Sirius az idősebb, Albus Perselus a fiatalabb) és egy lány (Lily Luna, ő a három gyerek közül a legkisebb).

 

Rubeus Hagrid

Rubeus Hagrid
RubeusHagrid.jpg
Adatok
Neme férfi
Született 1928
Szeme színe fekete
Hajszíne fekete
Származása félóriás
Családja Féltestvére: Gróp
Iskolája Roxfort
Iskolai háza Griffendél
Frakciója Főnix Rendje
Foglalkozása a Roxfort kulcs- és háztájőrzője
Megformálója Robbie Coltrane
Első megjelenése Harry Potter és a bölcsek köve
Utolsó megjelenése Harry Potter és a Halál ereklyéi

Rubeus Hagrid a Harry Potter-regénysorozat és filmek szereplője, a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola kulcs- és háztájőrzője.

Élete, szerepe a könyvekben

Előzmények

Hagrid édesapja varázsló, édesanyja óriás volt, aki hamar otthagyta családját. Nem sokkal később Hagrid apja is meghalt. Hagrid apja jóval alacsonyabb volt Hagridnál.

Hagrid a Roxfortba járt, ám harmadéves korában meggyanúsították egy bűntettel, a Titkok Kamrájának kinyitásával. A Kamrából kiszabaduló szörny megölt egy diákot. Hagridot eltiltották a varázslástól, a pálcáját is eltörték, Dumbledore azonban megengedte neki, hogy a Roxfortban maradjon, és segítsen Oggnak, a vadőrnek. Mikor felnőtt, ő lett a Roxfort kulcs- és háztájőrzője.

Hagrid állandó társa Agyar, a vadkanfogó kopó, de emellett gyűjti az újabb és újabb házikedvenceket, amelyek rendszerint különféle félelmetes szörnyetegek.

Harry Potter és a bölcsek köve

Mikor Harry Potter szüleit meggyilkolták, Hagrid volt az, aki a csecsemő Harryt kimenekítette a romok közül, és elvitte rokonaihoz, a Dursley családhoz.

Mikor Harry betöltötte a tizenegyet, Hagrid eljött hozzá, hogy segítsen neki eljutni a Roxfortba és beszerezni a tanszereket. A fiú döbbenten tudja meg Hagridtól, hogy varázsló. Az óriás ajándékot ad Harrynek, egy hóbaglyot, akit a fiú Hedvignek nevez. Hagrid és Harry ezután is barátok maradnak.

Hagrid segít Dumbledore-nak a bölcsek köve megvédésében: a rendelkezésére bocsátja Bolyhoskát, a háromfejű kutyát. Ám amikor egy titokzatos idegen sárkánytojást ad el neki, kifecsegi a szörny legyőzésének titkát: ha zenét hall, elalszik. Hagrid a tojásból kikelő kissárkányt Norbertnek nevezi, és sokáig nagy szeretettel neveli, ám amikor az balesetveszélyessé válik, meg kell tőle szabadulnia.

Harry Potter és a Titkok Kamrája

Mikor a Titkok Kamrája másodszor is feltárul, Hagridot újból meggyanúsítják, és őrizetbe is veszik Azkabanban. Ám Harryék megtudják Hagrid gyerekkori kedvencétől, Aragogtól, az óriáspóktól, hogy egy tévedés áldozata: a Kamrát valójában Tom Rowle Denem nyitotta ki, és, hogy a gyanút elterelje magáról, megvádolta Hagridot. Az emberek azt gondolták, Aragog volt a Kamrából kiszabaduló szörnyeteg. Mikor az igazságra fény derül, Hagridot kiengedik a börtönből, mi több, megengedik, hogy taníthasson.

Harry Potter és az azkabani fogoly

Hagrid nagy lelkesedéssel lát hozzá a Legendás lények gondozása tantárgy tanításához, de már az első órán baleset történik: Draco Malfoy, a mardekáros diák felbosszantja Csikócsőrt, a hippogriffet, és a lény megsebzi a fiút. Malfoy ír az apjának, aki bepereli Hagridot, hogy tiltsák el a tanításról. Ugyan Hagrid ártatlannak minősül, Csikócsőrt viszont életveszélyesnek nyilvánítják, és halálra ítélik. Harryék azonban kiszabadítják a hippogriffet, aki segít nekik megszöktetni Sirius Blacket.

Harry Potter és a Tűz Serlege

Hagrid a Trimágus Tusa során megismerkedik a Beauxbatons Mágusakadémia igazgatónőjével, Madame Maxime-mal, aki hozzá hasonlóan félóriás, és szerelem éled közöttük. Hagrid segít Harrynek a Tusán: megmutatja neki a sárkányokat, amelyeket az első próba során le kell győzni.

Emellett folytatja a tanítást, és megismerteti a diákokat egy új, veszélyes fenevaddal, a durrfarkú szurcsókkal, amelyet ő maga tenyésztett ki. Rita Vitrol ír Hagridról egy lejárató újságcikket, amely miatt Hagrid majdnem feladja az állását, de barátai végül meggyőzik, hogy folytassa a tanítást.

Harry Potter és a Főnix Rendje

A Főnix Rendje tagjaként Hagrid és Madame Maxime Kelet-Európa vadonjaiba utaznak, hogy felvegyék a kapcsolatot az ott élő óriásokkal. Távollétében Suette-Poltts tanárnő helyettesíti. Hagrid itt találkozik féltestvérével, Gróppal, az óriásgyerekkel, aki Hagrid szerint "kicsi és gyámoltalan", hiszen "csupán" 5 méter magas. Hagrid magával hozza Grópot Roxfortba, és megpróbálja megszelídíteni és beszélni tanítani.

Hagrid folytatja a tanítást, bemutatja a thesztrálokat a diákoknak. Az órát Dolores Umbridge főinspektor is végignézi, aki sem Hagrid tanítási módszereit, sem származását nem tartja elfogadhatónak (Umbridge előítéletes minden "félemberrel" szemben). Mikor Dumbledore elhagyni kényszerül az iskolát, nem sokkal később Hagridot is megtámadják a Mágiaügyi Minisztérium emberei, aki elmenekül.

Harry Potter és a Félvér Herceg

A hatodik évben Harryék leadják a Legendás lények gondozását, amin Hagrid megsértődik.

Amikor Aragog, a pók meghal, Hagrid elhívja a temetésre Harryt és barátait, akik nem akarnak elmenni rá. Harry végül mégis elmegy,Horatius Lumpsluck társaságában, mert ilyen módon próbálja megszerezni a bájitaltan-tanár egy igen fontos emlékét.

Hagrid Dumbledore halála után is a Roxfortban marad, tanítani.

Harry Potter és a Halál ereklyéi

Hagrid a repülő motorján kimenekíti Harryt a Privet Drive 4-ből. A motorba beépített védővarázslatok segítségével sikerül visszatartani a halálfalókat. Bár a motor megsemmisül, de Hagrid és Harry túlélik a zuhanást. Ezután Hagrid visszatér a Roxfortba.

A tanév végén Hagrid, Gróppal együtt, harcba száll a Roxfortot ostromló halálfalókkal. Voldemort foglyul ejti, és a Tiltott Rengetegbe viszi. Ezután arra kényszeríti, hogy a halottnak hitt Harry testét vigye vissza a kastélyba. Hagrid szavai veszik rá a kentaurokat, hogy szálljanak harcba Voldemorttal. Hagrid végül elképed, amikor megtudja, hogy Harry él. Megtudjuk,hogy Voldemort halála után 19 évvel még él és a Roxfort körül tevékenykedik.

Hírek

  • KristineHolt: Ha kiderül az igazság 1.
    2011-09-26 14:06:21

    Már olvasható a Merengőn, az első 5 fejezet!!

    A történet severitus, ime egy kis előzetes:

    "Harry az ötödévre készül. A nyár Vernonéknál, minden eddiginél rosszabb, ráadásul szembe kell néznie az unokatesója bosszújával is. A bosszúval, ami olyan történések láncolatát indítja el, amilyenekre senki nem gondolt. Még maguk az érintettek sem... A történet, csak az első négy könyvet veszi figyelembe, és nagyon AU."

    Megtalálod itt!

Szavazás

Írod a fanfictiont vagy olvasod?
Írom
Olvasom
Mindkettő
Egyik sem
Asztali nézet