MENÜ

HP-fanfic
"...A saját álomvilágodban, te irányítod a dolgokat!..."

A Mágiaügyi Minisztérium emberei

Kingsley Shacklebolt
  • Amelia Bones – a Mágiaügyi Minisztériumban a Varázsbűn-üldözési Főosztály vezetője. AWizengamotnak tagja, patrónus-szakértő, a varázslótársadalom közismert és közkedvelt alakja. Voldemort saját kezűleg gyilkolja meg. Unokahúga, Susan Bones, a Roxfortban tanul.
  • Ludo Bumfolt – a Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztályának vezetője. Először aHarry Potter és a Tűz Serlege című kötetben jelent meg. A hajdani kviddicsjátékos nem veszi komolyan a minisztériumi munkáját, de kellemes társasági embernek tartják. Harry segítőkésznek véli, ám utóbb beismeri, hogy van ebben a karakterben valami gyanús. Szeret fogadni, de nem játszik tisztességesen: a kviddics-világkupa alatt a Weasley-ikreket is becsapta.

Cornelius Oswald Caramel,– 1990 és 1996 közöttmágiaügyi miniszter. Sokáig nagyon jó viszonya volt Harry Potterrel, azonban a negyedik kötetvégén ez megromlik. Az ötödik kötetben lejárató kampányt indít Potter és Dumbledore ellen. Ahatodik kötetben felhívja a mugli miniszterelnök figyelmét a közelgő háborúra majd bemutatja utódját, Rufus Scrimgeourt.

  • Reg Cattermole – a Mágikus Gondnokságon dolgozik, felesége Mary Cattermole
  • Dawlish – auror
  • Amos Diggory – Cedric Diggory apja, a Varázslény-felügyeleti Főosztályon dolgozik
  • Mafalda Hopkirk – Varázshasználati Főosztály munkatársa
  • Bertha Jorkins – Ludo Bumfolt beosztottja (bár a Minisztérium több oszályán is dolgozott már)
  • Bartemius Kupor (az idősebb) – a Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályának vezetője. Mániákusan szabálytisztelő személy, aki mindig nagyon rendezett, tiszteletet parancsoló külsővel mutatkozik. Első alkalommal a Harry Potter és a tűz serlege című könyvben, a kviddics világkupa döntőjén jelenik meg, mikor a régi halálfalók "felfordulást" csinálnak a stadion melletti kempingben. Ott az erdőben találkozik Harryvel és barátaival, miután egy ismeretlen személy felküldte az égre a Sötét Jegyet. Az esetet követően kollégáival rossz viszonyba kerül, valamint elbocsátja házimanóját, Winkyt. Családja története miatt rendkívül érzékeny mindenre, ami rossz fényt vethet tekintélyére és jóhírére.
  • Griselda Marchbanks a Wizengamot egyik tagja és a Mágiai Vizsgahivatal vezetője. Amikor Cornelius Caramel miniszter a Roxfortba telepítette államtitkárát, saját befolyása alá vonva az intézetet, Griselda Marchbanks tiltakozásul kilépett a bírói testületből. Marchbanks professzor a fővizsgáztató a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola R.B.F. (Rendes Bűbájos Fokozat) és RAVASZ (Rémisztően Agyfacsaró Varázstani Szigorlat) vizsgáin. A varázslóasszony már régóta hivatalban van, ő vizsgáztatta Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore-t is.
  • Cuthbert Mockridge – a Mágus-Kobold Kapcsolatok Hivatalának vezetője
  • Eric Monk – A Mágiaügyi Minisztérium őrvarázslója. A Harry Potter és a Főnix rendje című könyvben kétszer is feltűnik. Először, amikor Harry Potter fegyelmi tárgyalásra megy a Minisztériumba. Ő ellenőrzi Harry pálcáját a belépés után. Másodszor, amikor letartóztatja Sturgis Podmore-t, a Főnix rendjének tagját egy behatolási kísérlet miatt.
  • Bob Ogden – megpróbálta letartóztatni Morfin Gomoldot, (elsőre) sikertelenül
  • Broderick Omen – a Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályon dolgozik
  • Arnold Peasegold – amneziátor, a Varázsbaj-elhárító Osztag tagja
  • Perkins – Arthur Weasley kollégája, a megvadult mugli teáskészlet ártalmatlanítója
  • Albert Runcorn – fontos beosztású alkalmazott a 7. részben, nagyban szimpatizál a halálfalókkal és a mugli születésűek üldözője
  • Rufus Scrimgeour – az Auror Parancsnokság vezetője, majd mágiaügyi miniszter
  • Kingsley Shacklebolt a Főnix Rendjének egyik tagja. Magas, fekete bőrű, kopasz ember, arany fülbevalót visel. Mély hangú, ezt J.K. Rowling többször említi könyveiben. Mikor a Mágiügyi Minisztérium Hivatalos álláspontja szerint is visszatért Ő, Akit Nem Nevezünk A Nevén, ő vigyázott a mugli miniszterelnökre (hivatalosan az új titkára). Shacklebolt patrónusa egy hiúz, vele küldi el Scrimgeour halálhírét az Odúba. A végső harc után ő ülhet a mágiaügyi miniszter székébe.
  • Nymphadora Tonks – auror, a Főnix Rendjének tagja. Utálja a nevét, helyette csak simán Tonksnak hívatja magát.
  • Arthur Weasley – a Weasley-gyerekek apja, a muglivédelmi ügyosztályon dolgozik
  • Gilbert Wimple a Kísérleti Bűbájok Bizottsága elnöke

Helyszínek

 

Abszol úthttp://www.thayeravenue.com/wp-content/uploads/2007/07/diagonalley.jpg

Az Abszol út (az angol eredetiben Diagon Alley) a Harry Potter-könyvek egyik fontos helyszíne. Olyan, mint a muglik világában egy hosszú utcán végigvezető boltsor. Az iskolakezdés előtt tömegesen jönnek a tanulók és általában a szüleik, (bár a mugli származású varázslók esetén egy varázsló kíséri el őket először) hogy megvegyék a tanévhez szükséges kellékeket. A boszorkányok és varázslók állatokat, pennát, talárt, varázsseprűt, varázspálcát, üstöt, könyveket szerezhetnek be boltjaiban.

Megközelítése

A Foltozott Üstön át egy falhoz érve, ha megfelelő sorrendben megkocogtatják a köveket, kitárul egy kapu és a fiatal vagy idős varázslók már az Abszol úton is találják magukat. Megközelíthető bármilyen mágikus utazási formával.

Ismertebb helyek az Abszol úton

Czikornyai és Patza

A diákok itt szerezhetik be a tanuláshoz elengedhetetlen tankönyveket, melyek listáját az iskolai levéllel együtt kapják meg. Ebben a könyvesboltban sokféle érdekesebbnél érdekesebb könyv lelhető fel. A mennyezetig érő polcokon zsúfolásig vannak a könyvek, melyek mérete, anyaga és vastagsága is igen sokszínű. A híres szerzők dedikálásokat is tartanak, mint például Gildroy Lockhart, aki később tanár lett a Roxfortban.

Florean Fortescue Fagylaltszalon

Ebben a cukrászdában különféle nyalánkságok kaphatók, melyeket helyben, az üzlet elé kiülve is elfogyaszthatnak a vásárlók, ahogy Harry is tette. A tulajdonos, Florean Fortescue segített Harry dolgozata megírásában, érdekes információkkal szolgált neki a középkori boszorkányüldözésekről.

Gringottshttp://images.wikia.com/harrypotter/images/e/e9/Gringotts_bank.jpg

Gringotts a varázslók és boszorkányok bankja. Szigorúan, koboldok által őrzött bank. Sárkányok is őrzik, és vannak olyan széfek, melyek csak kobold segítségével nyithatók ki. Itt rejtette el Voldemort egyik horcruxát is. Dumbledore úgy tartotta, hogy biztonságosabb, mint aRoxfort, hiszen ide hozatta a Bölcsek Kövét. (Az első rész elején Hagrid visszavitte a Roxfortba, de ott több védőbűbájjal és különböző varázslatokkal védték.)

A Gringotts Nagy-Britannia varázslóinak pénzintézete, amelyet koboldok üzemeltetnek.

Gringotts a varázslók egyetlen bankja a Harry Potter-univerzumban.[1] Londonban, az Abszol úton található impozáns fehér épület, kívül bronzkapuval, beljebb ezüst kapubejárattal. Az ezüstajtó felirata figyelmezteti a belépőt a veszélyekre:

„Ki idegen kincset áhít,
Annak e hely csapdát állít.
Add fel, tolvaj, ne légy dőre,
Varázslat e kincsek őre.”

A Gringotts bankot koboldok őrzik. A koboldok zsugori, ám nagy varázserővel rendelkező, apró teremtmények, akiktől még a varázslók is tartanak.[3] A bank föld alatti barlengrendszerében, széfekben őrzik a pénzt és más értékeket; a széfeket számos alagút segítségével lehet megközelíteni.[4]

A bankban dolgozó több száz kobold közül Ampók, Gornuk és Bogrod szerepel névvel a cselekményben. A bank alkalmazásában áll az átoktörő Bill Weasley és félállásban Fleur Delacour is.

Harry a bankban tárolja a szülei által ráhagyott örökséget.[5]

A sorozat első részében (Harry Potter és a bölcsek köve) Albus Dumbledore, a Roxfort varázslóiskola igazgatója a A 713-as széfben őriztette a bölcsek kövét. Valószínűleg ezt próbálja meg Voldemort megszerezni, de hiába tör be a Gringottsba, mert a széfet pont a bűntény napján ürítették ki.[6]

A 7. részben már a halálfalók ellenőrzik a bankot. A Voldemort elleni küzdelem egyik lépéseként Harry, Ron és Hermione kirabolják a bankot egy Ampók nevű kobold segítségével. Bellatrix Lestrange széfjéből, Hugrabug Helga örökségét, a kétfülű arany poharat viszik el.[7]

Madam Malkin Talárszabászata

Kész talárokat, és egyedi darabokat is lehet itt venni. A Roxfortos diákok tartoznak Madame Malkin főbb vásárlókörébe. Malfoy is itt szabatta magára venni készült talárját, mikor Harry először találkozott vele. Azok, akikre ráigazítják a

talárokat, puffokra állva várják, hogy készlegyenek.

Mágikus Menazséria

Ebben az üzletben a padlótól a plafonig ketrecek sorakoznak, teli állatokkal. Az állatokon kívül gyógyszereket, és állatgondozási termékeket lehet venni. Hermione itt vette meg a vörösszínű, görbelábú macskáját, Csámpást, aki ráugrott a hátára. Ron pedig Makesznak, a patkányának(akiről később kiderült, hogy Féregfark, egy animá

gus) vett patkányszirupot.

Mr. Ollivander varázspálcaboltja

Ollivander úr a világ egyik legelismertebb varázspálca-készítője, aki szinte k

http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/harrypotterhp/uploads/ollivanders.jpgívülről tudja, hogy kinek, mikor és milyet pálcát adott el. (Hiszen Harrynek is először olyan fajtát adott, amilyen az anyjáé volt, aztán olyat, amilyen az apjáé volt, bár végül a főnixtollat is tartalmazó pálcát vitte el. Később kiderült, hogy az Voldemort ikerpálcája.) Az üzletben százával sorakoznak a varázspálcák. Az üzletben minőségi varázspálcá

k találhatóak, és magát a boltot i.e. 382-ben alapították.

Boltja mellett található egy állatkereskedés, ahol Hagrid Harrynek itt vette meg első állatát, Hedviget, a hóbaglyot. A bagoly a varázslók közötti kommunikáció elterjedt módszere, ők szállítják a leveleket és csomagokat.

Uklopsz Bagolysza

lon

Kuvikok, füles- és macskabaglyok, valamint uhuk több színben megtalálhatóak itt. Harry innen kap egy gyönyörű hóbaglyot Hagrid-tól, és Hedvig-nek kereszteli el.

Zsebpiszok köz

Sötét varázslók, sz

egények és piszkosak, akik arrafelé járnak. Jó varázsló csak akkor megy oda, ha valamit máshol már nem szerezhet be, illetve vészhelyzet áll fent. Veszélyes hely, ahonnan Harry is csak Hagrid segítségével tudott megmenekülni.

Weasley Varázsvicc V

állalathttp://kepkezelo.com/images/h0ut0kgsctiyt628orag.jpg

Fred és George Weasley boltja, amiben kizárólag saját maguk által készített találmányaikat árusítják (például Rókázó Rágcsa, Orrvérzés Ostya stb.). Az Abszol út 24. sz. alatt található az üzletük. Harryéknek nagyon tetszik a hely, de Mrs. Weasley nincs annyira odáig az ikrek boltjáért.

Harry, Ron és Hermione a láthatatlanná tévő köpeny alatt követik az ifjabbik Malfoyt a „Borgin és Burke”-höz. Fred halála után George továbbra is vezeti az üzletet, de Ron is besegít neki, aki a Mágiaügyi Minisztériumban aurorként dolgozik. A Roxmortsban meg akarták ve

nni Zonko Csodabazárját, de mivel Voldemort miatt nem engedték a faluba a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola diákjait, elment a kedvük a roxmortsi üzlettől.

Azkabanhttp://www.ghostofaflea.com/archives/Azkaban.jpgAz Azkaban a varázslók világ

ának rettegett börtöne, amelyet a dementorok védenek. A szigorú őrizet ellenére többen is megszöktek falai mögül.

Őrök

A hírhedt börtönt dementorok őrzik a Mágiaügyi Minisztérium megbízásából. Ha ezek a vak szörnyek megközelítenek egy embert, az úgy érzi, nincs értelme az életének, eltűnik minden boldogság a lelkéből.[2] Még a muglik, azaz a varázstalan emberek is megérzik a jelenlétüket, pedig számukra láthatatlanok.[3] Csókjuk kiszívja az ember lelkét (ez még a megölésnél is szörnyűbb fegyver), de erre csak a legvégső esetben kapnak engedélyt.

Az ott raboskodó emberek még akkor sem tudnának megszökni, ha nem állnák a falak és a tenger az útjukat; a saját fejükbe zárva élnek, nincs egyetlen derűs gondolatuk sem. Többségük beleőrül a fogságba, és sokan halnak meg közülük. Ezek a lények a Mágiaügyi Minisztérium alkalmazásában állnak. Voldemort bukása után Kingsley Shacklebolt, az új mágiaügyi miniszter abbahagyta a dementorok alkalmazását.

Szökések

Sokáig úgy tartottá

k, hogy az Azkabanból képtelenség megszökni,[4] azonban az ártatlanul bebörtönzött Sirius Blacknek mégis sikerült.[5]Az ártatlanságának tudata segített abban, hogy megőrizze szellemi épségét és varázserejét. Mivel olyan mágus volt, aki át tudott változni bármikor egy bizonyos állattá (azaz animágus), kutya alakjában ki tudott surranni az őrök mellett.[6]

Csak utóbb derült ki, hogy egy évtizeddel Sirius Black előtt volt valaki, akinek szintén sikerült megszöknie: ifjabb Barty Kupor. Néhány évvel elfogása után meglátogatták a szülei, és súlyosan beteg anyja vállalta helyette a fogságot. A Százfűlé-fözet segítség

ével felöltötte fia alakját, és néhány év múlva a börtönben halt meg, fia pedig az ő alakjában kisétált.[7]

Voldemort újjászületése után két évvel az azkabani rabok tömeges kitörést hajtottak végre.[8]

Beauxbatons Mágusakadémiahttp://potter-bg.com/pictures/schools/Beauxbatons_gerb.gif

Beauxbatons Mágusakadémia (franciául: Académie de Magie Beauxbâtons) a Harry Potter-könyvek negyedik részében fordul elő; ez aRoxforthoz hasonló, varázslókat képző iskola. A szó, hogy „beaux batons”, „szép pálcákat” jelent franciául – valószínűleg innen a címere, a két keresztbe tett varázspálca. Az iskola valószínűleg Franciaországban található. Az intézmény igazgatója, Olympe Maxime (fél)óriás.

Az iskola küldöttsége egy ház nagyságú, halványkék lovaskocsival közlekedik, amelyet tizenkét elefánt méretű aranysárga szárnyas ló vontat. A lovak kizárólag tiszta whiskyt isznak. A diákok ebben az iskolában szinte mind csak lányok, azonban a Harry Potter és a Tűz Serlegében kiderül, hogy az egyik roxfortos diák, Parvati Patil ismer egy beauxbatons-os fiút is. Egyenruhájuk kékes-szürkés ruha, amelyhez kis kalap is tartozik. Nem jellemzi nagy bátorság azokat

a diákokat, akik az iskolában tanulnak, viszont nagyon jól tudják használni a bűbájokat, idézéseket. A vizsgáikat azaz az RBF-et hatodik év után teszik le. Ismert diákjai: Fleur Delacour, Gabrielle Delacourés Olympe Maxime.

Durmstranghttp://images.wikia.com/harrypotter/images/b/b6/Crest.jpgA Durmstrang a Harry Potter-univerzum egyik mágusképző intézete. A Harry Potter és a Tűz Serlegében Hermione utalást tesz rá, hogy a Durmstrang valahol északon lehet, mert az egyenruhájukhoz szőrmesapka is tartozik. Igazgatója Igor Karkarov, egykori halálfaló. A Harry Potter és a Félvér Hercegben megölik. Többek között az iskola végzős tanulója Viktor Krum a híres fogó játékos. Az iskola valahol Bulgáriában is lehet. Hermione azt is megemlíti a 4. könyvben, hogy az iskolában aránytalanul sokat foglalkoznak a fekete mágiával. Ismert személyiségei: Viktor Krum, Igor Karkarov és Gellert Grindelwald.

Godrics Hollowhttp://i102.piczo.com/view/2/s/0/0/u/1/7/v/e/e/e/p/img/i313057624_91623_6.gif

Godrics Hollow egy kitalált falu a Harry Potter univerzumban, ahol Harry született és élt egészen szülei haláláig. Szintén itt élt ( a hetedik kötetben található utalás szerint apja bebörtönzése után költözött ide családjával) még Albus Dumbledore, a Roxfort igazgatója (aki sajnálatos módon a 6. részben életét veszti, amikor halálfalók támadják meg az iskolát). A falu Griffendél Godrikról, a Roxfort egyik alapítójáról kapta a nevét. A Potter család szobra is itt látható, amelyet azután állítottak, miután a Sötét Nagyúr, Voldemort végzett Harry szüleivel, ám a kisfiú túlélt

e a halálos átkot. A ház, amelyben éltek, muglik számára láthatatlan. Romokban hever, de rengeteg boszorkány és varázsló látogatta meg, ezt bizonyítja a rengeteg felvésett üzenet egy kőre, amelyben biztosítják Harryt a belé vetett hitükről. Harry szüleinek és a Peverell fivérek legfiatalabbikának, Ignotusnak, Dumbledore anyjának, Kendrának és húgának, Arianának sírja is itt található a faluban. (Harry a Peverellek legfiatalabb leszármazottja.) Ebben a faluban él Bathilda Bircsók is, aki Harryék elsős mágiatörténet könyvének írója és Dumbledore professzor jó barátja.

Grimmauld tér 12.

A londoni Grimmauld tér 12. száhttp://multiply.com/mu/hpfanclub/image/i+kBuTuDBJ93aroCmYoljw/photos/1M/300x300/800/grimmauld.jpg?et=OLaNRfGU2lriQyYjUNkqEg&nmid=0m alatti ház Sirius Black tulajdona, amelyet átengedett a Főnix Rendjének főhadiszállás céljára. A házat bűbáj védi, így csak az találhatja meg, akinek Albus Dumbledore, a titokgazda, elárulja. A ház tele van ódon tárgyakkal, festményekkel, kártevőkkel. Itt lakozik Sipor, a Black család kelletlen házimanója.


Három Seprű

Három seprű egy, a Harry Potter-regénysorozatban szereplő kocsma, amely Roxmorts településen található. A Három seprű a következő jelenetekben szerepel.

  • 3. könyv: Harry itt bújik el a beszélgető tanárok és a miniszterelnök elől, és tudja meg, hogy Sirius Black árulta el a szüleit. (Később kiderül, hogy ez téveszme, az igazi áruló Peter Pettigrew.)
  • 4. könyv: Harry és Hermione együtt iszogatnak (Harry láthatatlanul) , amikor találkoznak Rubeus Hagriddal és "Rémszem" Mordonnal. Hagrid éjjeli találkozóra hívja Harryt. Hermione itt veszekszik Rita Vitrollal, az újságírónővel.
  • 6. könyv: Harry a Három Seprűben kapja el Mundungus Fletchert, aki Sirius tárgyait, vagyis Harry Potter örökségét lopkodja. Harry majdnem megfojtja Mundungust. Mundungus dehoppanálása után megjelenik Tonks.
  • 7. könyv: Mikor Harryék a Roxmortsba hoppanálnak, a Három Seprűből kiront egy csapat halálfaló. Harryék csak Aberforth, Albus Dumbledore öccse segítségével menekülnek meg tőlük.

Szárnyas Vadkan

Szárnyas Vadkan nevű vendéglő sokkal szokatlanabb és privátabb vendégkörrel rendelkezik, mint például a Három Seprű, és azok az alakok többsége, aki ide téved, szereti inkognitóban tartani magát, ezért sokszor elrejtik arcukat. A fogadó céhtábláján egy levágott vadkanfej látható, melyből vér folyik a fehér rongyra, amely körülveszi azt. A pub maga kissé piszkos, a padlót több réteg kosz fedi, és az ablakok annyira koszosak, hogy alig szűrődik be némi fény a helyiségbe. Az alsó szinten csak egy egyágyas szoba található, de fogadó lévén a fölső emeleten további hálókra bukkanhatunk. Harry Potter szerint a helynek kecske szaga van. A Szárnyas Vadkan Tulajdonosa Aberforth Dumbledore, Albus Dumbledore öccse.

Kopottas hírneve ellenére a Szárnyas Vadkan számos fontos eseménynek adott helyet Harry Potter világában. A vendéglő nyújtott főhadiszállást a koboldoknak az 1612-es koboldfelkeléskor; pár hónappal Harry születése előtt Sybill Trelawney ezen a helyen látta meg a Harry-ről és Voldemortról szóló jóslatot, mialatt éppen "állásinterjún" volt Albus Dumbledore-nál, hogy megkapja a jóslástan tantárgy tanári posztját a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolában. Szintén itt történt, hogy Hagrid törvénytelenül szerzett egy sárkánytojást (Norbertét), mikor Voldemort álruhás inasával üzletelt; Dumbledore Serege a Szárnyas Vadkan falai közt gyűlt össze legelőször, titokban; valamint a Végső Ütközetkor Roxfort kiskorú diákjait erre szöktették meg, mivel az iskola és a vendéglő közt húzódik egy titkos alagút. A Szükség Szobájából volt elérhető a fogadó, mégpedig Ariana Dumbledore portréján keresztül, sőt, a vendéglőn keresztül jutottak be az iskolába a Főnix Rendjének tagjai.

A kocsma eredeti neve (Hogs Head) talán William Shakespeare IV. Henry című darabjának "Boars Head Tavern" nevű kocsmájának nevéből származhat, mivel a darabban ez a vendéglő szintén szokatlan, magukat elrejteni kívánó személyek fogadójaként szolgál.

Mágiaügyi Minisztériumhttp://tipca.freeblog.hu/files/miniszt%C3%A9rium.jpg

Harry Potter világában az egyes államok varázslótársadalmának hatalmi központja a mágiaügyi minisztérium, mely (bár a neve ezt sugallná) nem része a mugli kormányzatnak. Székhelye London, vezetője a varázslók kormányának vezetője is egyben.

A Mágiaügyi Minisztérium szintjei

Az épület szintjei a föld alatt helyezkednek el, így az ablakokon át látható időjárás a Mágikus Gondnokság munkájának eredménye.[7] Az egyes szintek elrendezése a következő:

  • 10. szint: tárgyalótermek[8]
  • 9. szint: Rejtély- és Misztériumügyi Főosztály, Idő Kamra, Próféciák Terme, Halál Kamra, Agy Szoba, Bolygó Szoba, Zárt Szoba
  • 8. szint: átrium, Recepció, Biztonsági Őrszolgálat, Liftek, Mágikus Testvériség Kútja[6]
  • 7. szint: Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztálya, Brit-Ír Kviddicsliga Központi Irodája, Nemzeti Köpkő Klub, Bizarr Találmányok Szabadalmi Hivatala[9]
  • 6. szint: Mágikus Közlekedésügyi Főosztály, Hop Hálózati Felügyelet, Seprű-ellenőrzési Hivatal, Zsupszkulcs Felügyelet, Hoppanálási Vizsgaközpont[9]
  • 5. szint: Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztálya, Nemzetközi Varázskereskedelmi Felügyelőtestület, Nemzetközi Varázsjogi Hivatal, Mágusok Nemzetközi Szövetségének Brit Tagozata[9]
  • 4. szint: Varázslény-Felügyeleti Főosztály, Bestia, Értelmes Lény és Szellem tagozatok, Mágus-Kobold Kapcsolatok Hivatala, Kártevőügyi Tanácsadó Iroda,Mágus-Kentaur Kapcsolatok Hivatala,Veszélyes Lények Likvidálását Jóváhagyó Bizottság,Házimanók Áttelepítése Részleg[7]
  • 3. szint: Mágikus Balesetek és Katasztrófák Főosztálya, Varázsbaj-elhárító Osztag, Amneziátor Parancsnokság, Muglimagyarázat Szerkesztő Bizottság[7]
  • 2. szint: Varázsbűn-üldözési Főosztály, Auror Parancsnokság, Hamis Védővarázsok és Önvédelmi Eszk. Felkutatása és Elkobz. Üo., Wizengamot Végrehajtási Szolgálat, Mugli Tárgyakkal Való Visszaélési Ügyosztály,Varázsbűn-üldözési Járőrszolgálat,Varázsbűn-üldözési Kommandó,Varázshasználati Főosztály[9]
  • 1. szint: Miniszteri Hivatal, Mágiaügyi Miniszter, Miniszteri Hivatal Államtitkára,Miniszteri Titkárság

Néhány ismertebb mágiaügyi miniszter

  • Grogan Stump (1811-1819)
  • Faris Spavin (1865-1903)
  • Nobby Leach (1962-1968)
  • Millicent Bagnold (1980-1990)
  • Cornelius Caramel (1990-1996)
  • Rufus Scrimgeour (1996-1997)
  • Pius Thicknesse (1997-1998)
  • Kingsley Shacklebolt (1998-

Wizengamot

A Mágiaügyi Minisztériumban székel a Wizengamot, a varázslók legfelsőbb bírósága. Ismert Wizengamot tagok: Amelia Bones, Cornelius Caramel, Albus Dumbledore, Griselda Marchbanks, Tiberius Ogden, Dolores Jane Umbridge

Varázsló Tanács

A Varázsló Tanács a mágiaügyi minisztérium elődjének számít. Feloszlásáig a Tanács és annak elnöke vezette a Varázslótársadalmat.

Varázslótanács Elnökei:

  • Barberus Brutte (1269 körül) - Ő terjesztette el a Kviddics játékban a Golden Snidget-et, miután egy meccs alkalmával 150 galleont ajánlott fel annak a játékosnak aki elkapja a madarat. A 150 gallen emlékére ér ma az Aranycikesz elkapása 150 pontot.
  • Burdock Muldoon (1448-1450)
  • Elfrida Clagg - Ő nyilvánította a Golden Snidgetet védett madárrá.

Nurmengardhttp://images.wikia.com/harrypotter/images/3/3f/Nurmengard.jpg

A Nurmengard egy börtön Harry Potter világában, melyet Gellert Grindelwald épített ellenségeinek.

Nem ismertek olyan varázslók, akik oda kerültek volna. Egyedüli ismert foglya maga Gellert Grindelwald, aki azután került oda, hogyDumbledore legyőzte őt. Említik a hetedik könyvben, hogy a kapuja fölé ki van írtva Grindelwald jelmondata „A nagyobb jó érdekében”. A börtön helye ismeretlen, de feltételezhetően valahol nem messze a Durmstrangtól lehet.

Később, mialatt Harryék a Malfoy kúrián vannak, Harrynek látomás útján értesül róla, hogy Voldemort a Bodzapálca után kutat, és Grindelwaldot vallatja a pálca hollétéről. Grindelwald azonban nem mond neki semmit, még azt is letagadja, hogy a pálca egyáltalán a birtokában volt, ezért Voldemort megöli.

Az Odúhttp://kepkezelo.com/images/jhg6xx1pj3unykn99uy.jpg

Az Odú a Widra St.Capdel nevű település közelében található, a Weasley-család ősi szállása.

A házat (akárcsak a Roxfortot) varázslat alkotta. Rengeteg tornya, szobája és még egy szelleme is van. A ház természetesen mugli szemek elől rejtve van. Van egy garázsa, melyben Arthur Weasley repülő Ford Angliáját (CS3) tartotta. Az persze a második részben elrepült a Tiltott Rengetegbe és azóta is ott bolyong nem kis érdeklődéssel övezve a gólyák körében. Természetesen ez Harry kedvenc háza és a kedvenc családja.

Privet Drive

Harryt a Privet Drive 4. szám alá hozta el Albus Dumbledore és Minerva McGalagony professzor. Itt lakik Mr. Vernon Dursley, Mrs. Petunia Dursley és fiuk, a kissé elkényeztetett Dudley Dursley. Harrynek kötelező minden nyári szünetet itt töltenie, bár a fiú ennek nem nagyon örül, mivel utálja Dursleyéket.

 

9 és 3/4. vágány a King’s Cross pályaudvaron

Roxmorts forgalmi csomópontként és – vendéglői révén – szállásként áll az iskola látogatóinak rendelkezésére. Itt található a legközelebbi vasútállomás. Roxmorts az egyetlen csak boszorkányok és varázslók által lakott település. A falu híres Mézesfalás nevű édességboltjáról, Zonko Csodabazárjáról, a Három Seprű nevezetű kocsmájáról, s Madam Poodyfoot Turbékoló Párocskák nevű fogadójáról. Népszerű a roxforti tanulók körében, akik a kijelölt alkalmakkor kikapcsolódásként felkeresik a települést. A tanév kezdetén a diákok a Roxfort Expresszel jutnak el a roxmortsi vasútállomásra, a vonat a londoni King’s Cross pályaudvar 9 és 3/4. vágányáról indul. Egy térképen, amit Rowling rajzolt a filmstábnak, a vasútállomás délkeletre fekszik az iskolától, míg Roxmorts északnyugatra.

Mivel a hoppanálás (egy közlekedési mód, melynek során a varázsló eltűnik a kiindulási helyről, és felbukkan a célhelyen) a biztonsági bűbájok miatt a teljes birtokon lehetetlen, a Roxfort Expressz az elsődleges közlekedési lehetőség az iskolába érkezőknek. Jóllehet egyéb közlekedési módok is elképzelhetőek, a vonatot rendszerint a diákok használják. Az iskola elérhető seprűnyélen, hoppanálással a birtok környékére, a Kóbor Grimbusszal (útszélén rekedt boszorkányok és varázslók buszjárata), Hop-porral a Hopp-hálózaton keresztül vagyzsupszkulcs segítségével. Az iskola védelmi varázslatokkal és mágikus sorompók rendszerével van ellátva. Az intézményben thesztrál húztafiákerek is rendelkezésre állnak, amelyek az idősebb diákokat a vasútállomás és az iskola között szállítják. A fiákerek áthaladnak a hatalmas szárnyas vadkanokkal szegélyezett kapukon, majd felgördülnek a kastély főbejáratához, miközben elhaladnak a tó mellett. Miután a tanulók az iskola birtokára érnek, a kapuk bezárulnak, és a szigorú biztonsági intézkedések életbe lépnek (amit Harry is tapasztal, amikor elkésik a hatodik kötetben).

Roxmortshttp://1.bp.blogspot.com/_8M_G8dgVWfM/TGa-diI-KtI/AAAAAAAAAEM/IyOA5gr4yUc/s1600/100_1095.JPGhttp://images.wikia.com/harrypotter/images/f/f9/Privet_drive.jpg

Roxmorts (eredeti, angol neve Hogsmeade) egy kitalált kis hegyi falu Skóciában J. K. Rowling Harry Potter című könyvsorozatában. Nagy-Britannia egyetlen kizárólag varázslók lakta települése. A Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola közelében található, a Roxfort Expressz ennek a falunak a vasútállomására érkezik meg tanév elején, és ugyaninnen szállítja vissza a roxfortos diákokat Londonba.

A falu jellegzetessége a Szellemszállás, amely a hiedelem szerint egy különösen vad szellemnépség által lakott épület. Ez persze szóbeszéd, a hangok Remus Lupintól származtak, akit diákkorában kicsempésztek a kastélyból, hogy vérfarkasként ott legyen, amíg veszélyes lehet embertársaira.

A roxforti diákok harmadéves koruktól szülői engedéllyel meglátogathatják a falut az ún. roxmortsi hétvégéken. Kedvelt hely számukra a Zonkó Csodabazárja nevű varázsviccbolt. Két kocsma is üzemel a faluban, a kedveltebbik a Három Seprű, és egy piszkos mellékutcában található a Szárnyas Vadkan. Szerelmespárok számára nyílt egy kis kávézó, a Madam Puddifoot kávézója.

Roxmortsban postahivatal is működik: több száz különböző színű és méretű bagoly közül választhatnak az ügyfelek.

Szent Mungo Varázsnyavalya- és Ragálykúráló Ispotály

Szent Mungo Varázsnyavalya- és Ragálykúráló Ispotály egy fiktív intézmény: J. K. Rowling Harry Potter-sorozatában a varázslók és boszorkányok kórháza. A történet során utalás szintjén többször is olvashatunk róla, az ötödik kötetnek azonban fontos eseményei játszódnak a kórházban. Az ott dolgozókat nem orvosoknak, hanem gyógyítóknak vagy medimágusoknak hívják.

Az intézményt egy híres gyógyító, Mungo Bonham alapította. A kórház emblémájában egy keresztbe tett varázspálca és lábszárcsont látható.

Elhelyezkedése

A Szent Mungo Londonban található, a muglik szeme elől azonban el van rejtve. Bejutni egy látszólag elhagyatott bolt kirakatán keresztül lehet, a Purgall & Mettel Ltd.-n, amire már egy jó idő óta ki van írva, hogy felújítás miatt zárva.

Beosztása

  • Földszint: Varázstárgyak okozta balesetek (Üstrobbanás, pálcavisszasülés, seprűs karambol stb.)
  • 1.emelet: Varázslények okozta sérülések (Harapások, marások, égések, betokosodott tüskék stb.)
  • 2.emelet: Varázsragályok (Fertőző betegségek, például sárkányhimlő, eltűnési viszketegség, skrofungula stb.)
  • 3.emelet: Bájital- és növénymérgezések (Kiütések, felöklendések, nevetőgörcs stb.)
  • 4.emelet: Varázslati traumák (Krónikus rontások, ártások, helytelenül alkalmazott bűbájok stb.)
  • 5.emelet: Látogatók teázója, kórházi üzlet

Ismertebb gyógyítók

  • Dilys Derwent – Később a Roxfort igazgatónője.
  • Lancelot Prewett – Muriel Prewett kuzinja.
  • Hippocrates Smethwyck – Arthur Weasley gyógyítója
  • Augustus Pye – Gyógyító inas

Ismertebb betegek

  • Gilderoy Lockhart
  • Arthur Weasley
  • Frank és Alice Longbottom
  • Katie Bell
  • Minerva McGalagony

Szellemszállás

A szellemszállás Roxmorts mellett található. A legenda szerint szellemek lakták, de a könyvekből kiderül, hogy Remus Lupin (aki vérfarkasvolt) iskolás évei alatt, átváltakozásakor, egy titkos alagúton keresztül (ami a fúria fűz tövétől indult) a házba ment, hogy ne tehessen senkiben se kárt. A faluban meghallották a szörnyű kiáltásokat (vérfarkassá változni nem volt kellemes dolog) és híre ment, hogy szellemek lakják az elhagyatott házat. Később az Azkabanból szökött Sirius Black használta búvóhelyként.

Tiltott Rengeteghttp://30.media.tumblr.com/tumblr_lgf4qlweXD1qblg0ao1_500.jpg

Harry Potter az első öt évben (azaz az első öt könyvben) kerül valamilyen módon az erdőbe, majd a hetedik könyvben a végkifejletnél, aroxforti csata alkalmával.

  • A Harry Potter és a bölcsek kövében büntetésből segítenie kell Hagridnak, akivel együtt egy sérült unikornis nyomát követik. Az állat gyilkosát, Mógust Harry találja meg, amint a halott állat vérét issza. Találkoznak az erdőben élő kentaurokkal is.
  • A második könyvben Hagrid tanácsára Ron társaságában keresi fel az erdőt, és fedezi fel Aragogot, Hagrid óriáspókját. Weasleyék elszabadult repülő Fordját is megtalálják.
  • A harmadik részben Hermionéval és Csikócsőrrel, a halálra ítélt hippogriffel bújnak el az erdőben.
  • A negyedik könyvben Hagrid megmutatja Harrynek az ideiglenesen a Rengetegben őrzött sárkányokat, melyeket a Trimágus Tusa első próbáján kell legyőzni.
  • Az ötödik részben Hagrid bemutatja Harryéknek a féltestvérét, Grópot, akit az erdőben szállásolt el. Ugyanezen évben Hermione ide csalja el az őt és Harryt őrizetbe vevő Dolores Umbridge-ot, akit ezután a kentaurok támadnak meg.

A rengetegben sok állat él: kentaurok, acromantulák, thesztrálok, bólintérek, állítólag vérfarkasok, egyszarvúk, és az ötödik részben Gróp az óriás is. Ezen kívül még más lények is vannak "errefelé". Diákoknak tiltott terület.

Titkok Kamrája


A kamrát Mardekár Malazár építette a Roxfort varázslóiskolában, miután nem teljesült az a kívánsága, hogy az iskolából zárják ki a sárvérű (azaz mugli születésű) gyerekeket. A kamrát lezárta és annak kinyitására csak a kígyók nyelvét (párszaszó) beszélő varázslók képesek. A kamra egy mellékhelyiségből nyílik, ebben a mellékhelyiségben halt meg (a kamra kinyitásának következtében), majd később itt kísértettHisztis Myrtle. A Harry Potter és a Titkok Kamrája című kötetben Tom Denem (későbbi nevén Voldemort) naplója (valójában egy horcrux) parancsára Ginny Weasley ötven év után újra kinyitja a kamrát, melyet először maga Denem nyitott ki, bár ezzel az ártatlan Rubeus Hagridotvádolták meg. A kamrában Mardekár szörnyetege, egy baziliszkusz lakik, melynek még Harry Potter sem tud parancsolni. A bestiával a fiú végez a második kötetben; Griffendél Godrik kardjával döfi le, melyet a Teszlek Süvegből húz elő. A baziliszkusz okozta sebét Fawkes, a főnix könnyei gyógyítják be. A sorozat hetedik kötetében (Harry Potter és a Halál ereklyéi) Ron Weasley ismét kinyitja a kamrát és felhoz néhány kígyófogat, hogy el tudják pusztítani Voldemort nagyúr horcruxait.

Titkok Kamrája a Harry Potter regénysorozat egyik kiemelt helyszíne, a Roxfortban található. A kamrát Mardekár Malazár, az iskola egyik alapítója építette távozása előtt. Malazár szándéka az volt, hogy a kamra maradjon zárva, amíg el nem jön az ő méltó leszármazottja, aki megtisztítja az iskolát a mugli ivadékoktól. A kamrát csak olyan ember tudja kinyitni, aki beszéli a kígyók nyelvét, vagyis párszaszájú.[1]

A Titkok Kamrája az első emeleti lányvécéből nyílik, ahol Hisztis Myrtle kísért.[2]

A kamrát először Tom Rowle Denem nyitotta ki hatodikos korában. Kiengedte a benne lakó baziliszkuszt, amely halálos pillantásával megölte Hisztis Myrtle-t. Tom Denem Rubeus Hagrid óriáspókjára fogta a gyilkosságot, ezért Hagridot elbocsájtották az iskolából.[3]

A kamrát másodszor 50 évvel később – Voldemort irányítása alatt – Ginny Weasley nyitotta ki. Harry Potter lement a Titkok Kamrájába, hogy kiszabadítsa Ginnyt.[4]

A hetedik kötetben Ron Weasley és Hermione Granger mentek le a kamrába a baziliszkuszfogakért, hogy meg tudják semmisíteni a maradék horcruxot

Hírek

  • KristineHolt: Ha kiderül az igazság 1.
    2011-09-26 14:06:21

    Már olvasható a Merengőn, az első 5 fejezet!!

    A történet severitus, ime egy kis előzetes:

    "Harry az ötödévre készül. A nyár Vernonéknál, minden eddiginél rosszabb, ráadásul szembe kell néznie az unokatesója bosszújával is. A bosszúval, ami olyan történések láncolatát indítja el, amilyenekre senki nem gondolt. Még maguk az érintettek sem... A történet, csak az első négy könyvet veszi figyelembe, és nagyon AU."

    Megtalálod itt!

Szavazás

Írod a fanfictiont vagy olvasod?
Írom
Olvasom
Mindkettő
Egyik sem
Asztali nézet